Yazarlar
Döviz Kurları
4 Bin zengin Türkiye’den göç etti
4 Bin zengin Türkiye’den göç etti
5 Mayıs 2019 18:44
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu Haberi Yazdır

Göç raporunda Türkiye ‘zengin göçünde’ ilk sıralarda, 4 bin milyoner ülkeden ayrıldı. Küresel Varlık Göçü Araştırması’na göre, ‘en çok zengin göçü veren ülkeler’ sıralamasında Türkiye dördüncü olduğu açıklandı.

“Global Wealth Migration Review” adıyla yapılan “Küresel Varlık Göçü Araştırması”na göre, Rusya en çok zengin göçü veren ülkeler sıralamasında ikinci oldu. Türkiye ise dördüncü. Hazırlanan rapora göre 2018 yılı, zenginlerin ‘göç mevsimi’ oldu. Geçen yıl, 108 bin milyoner, ülkelerinden başka ülkelere göç etti. “Global Wealth Migration Review” raporuna göre, Türkiye bu sıralamada dördüncü sırayı paylaştı. Geçen yıl Türkiye’den 4 bin zengin başka ülkelere göç etti.

4 BİN MİLYONER TÜRKİYE’Yİ TERK ETTİ

İlk sırada 15 bin dolar milyonerinin ayrıldığı Çin var. İkinci olan Rusya, 5 bin milyonerle Hindistan ve 4 bin milyonerle Türkiye takip ediyor. Beşinci sırada katı vergi yasaları nedeniyle milyonerlerini kaybetmeye devam eden Fransa var. Bu ülkeden ayrılan milyoner sayısı 3 bin. Fransa’yı ise 3 bin milyonerle İngiltere takip etti.

EN ÇOK GÖÇ AVUSTRALYA’YA

Milyonerlerin en çok göç ettiği ülkeler listesinde ise ilk sıra Avustralya’nın. 2018’de 12 bin dolar milyoneri bu ülkeye göç etti. İkinci sırada 10 bin yeni milyonere kucak açan ABD var. 4 bin dolar milyoneri ise yerleşmek için Kanada’yı seçmiş.


Yorumlar



İlgili Haberler